Studentski centar Rijeka primjer dobre prakse rada s mladima

Dana 23. rujna 2020. godine smo imali čast sudjelovati u studijskom posjetu „Tailors of youth work“ kojeg je organizirala Agencija za mobilnost i programe EU. U sklopu projekta sudionici/e iz drugih europskih zemalja su virtualno, od našeg radnika Krune, mogli čuti što i kako radimo u Studentskom centru Rijeka po pitanju organizacije slobodnog vremena studenata/ica. Ponosni smo da smo odabrani kao primjer dobre prakse u radu s mladima na ovako važnom projektu na europskoj razini. U svom izlaganju Kruno je istaknuo važnost uključivanja studenata/ica u organizaciju i provođenje aktivnosti slobodnog vremena, uključivanja i povezivanja šire lokalne i akademske zajednice te je predstavio anketu procjene potrebe studenata/ica „Što želiš raditi u slobodno vrijeme?“ kao i koncept izrade Plana aktivnosti slobodnog vremena za pojedini semestar.

Europe Goes Local (EGL) trenutno je jedan od najvećih europskih projekata u području rada s mladima (eng. youth work)  kojim se želi pružiti podrška radu s mladima na lokalnoj razini. Ovaj projekt strateškog partnerstva punog naziva „EUROPE GOES LOCAL – Supporting Youth Work at the Municipal Level“ predstavlja strateško partnerstvo u području mladih uz podršku Erasmus+ programa Europske unije. Projekt okuplja 24 nacionalne agencije, Partnerstvo između Europske komisije i Vijeća Europe na polju mladih, Europski forum mladih i dvije mreže zadužene za područje rada s mladima: POYWE - Professional Open Youth Work Europe i InterCity Youth network. Projekt se temelji na nizu preporuka Vijeća ministara kao rezultata europske suradnje u području mladih te kao takav podržava provedbu istih.

Za više informacija posjetite internetske stranice projekta www.europegoeslocal.eu.

Prilog: